Wigilia dla osób samotnych – 20.12.2019 r. [FOTO]

Okres Świąt Bożego Narodzenia, każdy przeżywa w sposób indywidualny i nadaje im wiele różnych znaczeń. Zazwyczaj czekamy na nie z utęsknieniem, ale dla wielu stanowią one okres, gdy w sposób szczególny przeżywają oni swoją samotność.  Aby nadać sens, radość, a jednocześnie wnieść w życie każdego samotnego mieszkańca Gminy Adamówka poczucie bycia potrzebnym, wysłuchanym, szczęśliwym 20 grudnia br. zorganizowane zostało Spotkanie Wigilijne, na którym nie zabrakło tradycyjnego łamania się opłatkiem oraz śpiewu kolęd. Wigilijny stół zapełnił się tradycyjnymi potrawami. Każdy też mógł liczyć na słodki upominek.

Spotkanie nad wyraz przypomniało, iż aby wywołać radość na twarzy drugiego człowieka często wystarczy jedynie okazać mu zainteresowanie, pamięć i poświecić odrobinę swojego czasu.

Życzmy sobie, by święta były nie tylko czasem pokoju, ale dostrzeżenia obecności drugiego człowieka. By to, co wydarzyło się ponad dwa tysiące lat temu w Betlejem, dodało każdemu z nas odwagi, pokory i miłości do drugiego człowieka. Należy odsunąć na obok chłodne kalkulacje, dostosowywanie się do otoczenia ponieważ plany i przewidywania mogą okazać się niczym wobec Historii, która niejednokrotnie zaskakiwała ludzkość. Bo jakże to nie paradoks, że Ten, który jest postacią centralną Świąt Bożego Narodzenia rodzi się w ubóstwie, w stajence, na całkowitym marginesie ówczesnego życia. Ten sam Chrystus staje się następnie centralną postacią w historii zbawienia, ale też postacią początkującą szczególny okres w historii świata i Europy.

Udostępnij: